*Girls & Boys Fun Club*
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

*Girls & Boys Fun Club*

Klub fantov in deklet
 
KazaloPortalLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Grizenje nohtov

Go down 
+19
JesseMcLoveU
[tassa]
Kaich
*GirL*
miia
adiee
frajerkka`
any.fan*
TJAŠA13G
barbie*
NiiNčiii
JuLiiaa
Summer
princess`
tinchy
ninykaaa
xspeLax
kajcii`
Katty
23 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
*GirL*
*Girls & Boys Fan Club*
*Girls & Boys Fan Club*
*GirL*


Število prispevkov : 1250
Registration date : 28/07/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimeTor Avg 19, 2008 11:31 am

jas si tui nea nohtov grizem razn fščasih . preden rem v sqL . pa ko me je strah pisat Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Kaich
Dreamer
Dreamer
Kaich


Število prispevkov : 511
Age : 30
Location : Slovenija
Registration date : 18/08/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimeTor Avg 19, 2008 11:33 am

Nikol si jih še nism grizla.. hihi Škoda bi blo mojih nohtov, če bi si jih..
Nazaj na vrh Go down
*GirL*
*Girls & Boys Fan Club*
*Girls & Boys Fan Club*
*GirL*


Število prispevkov : 1250
Registration date : 28/07/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimeTor Avg 19, 2008 11:34 am

Kaich je napisal/a:
Nikol si jih še nism grizla.. hihi Škoda bi blo mojih nohtov, če bi si jih..

sei jas si tui nea . samo ko me je strah . preden pišemo test pri kirem predmetu Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Kaich
Dreamer
Dreamer
Kaich


Število prispevkov : 511
Age : 30
Location : Slovenija
Registration date : 18/08/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimeTor Avg 19, 2008 11:36 am

*GirL* je napisal/a:
Kaich je napisal/a:
Nikol si jih še nism grizla.. hihi Škoda bi blo mojih nohtov, če bi si jih..

sei jas si tui nea . samo ko me je strah . preden pišemo test pri kirem predmetu Very Happy

Tut takrat si jih jst ne...rajš kake papirčke mučkam hahaha
Nazaj na vrh Go down
*GirL*
*Girls & Boys Fan Club*
*Girls & Boys Fan Club*
*GirL*


Število prispevkov : 1250
Registration date : 28/07/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimeTor Avg 19, 2008 11:36 am

Kaich je napisal/a:
*GirL* je napisal/a:
Kaich je napisal/a:
Nikol si jih še nism grizla.. hihi Škoda bi blo mojih nohtov, če bi si jih..

sei jas si tui nea . samo ko me je strah . preden pišemo test pri kirem predmetu Very Happy

Tut takrat si jih jst ne...rajš kake papirčke mučkam hahaha


lol! lol! hahaha
Nazaj na vrh Go down
[tassa]
Dreamer
Dreamer
[tassa]


Število prispevkov : 643
Registration date : 31/07/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimeTor Avg 19, 2008 3:26 pm

si jih grizem ja :S pa ko sn bla mala sn si jih tuji... ko sn bla v vrtcu so mi dol spopadali Very Happy :S

nemrem se odvadit... sicer si med počitnicami manj kr ni take napetosti ko pa je šola pa si jih fuul :S
Nazaj na vrh Go down
miia
Dreamer
Dreamer
miia


Število prispevkov : 606
Age : 30
Registration date : 28/07/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimeTor Avg 19, 2008 11:24 pm

aja.. to je Lahko bad ne.. saj poL pa pač maš umetne..
Nazaj na vrh Go down
[tassa]
Dreamer
Dreamer
[tassa]


Število prispevkov : 643
Registration date : 31/07/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimeČet Avg 21, 2008 12:29 am

ja samo se mi jih ne da gor limat Very Happy
Nazaj na vrh Go down
kajcii`
Dreamer
Dreamer
kajcii`


Število prispevkov : 521
Location : mb :*
Registration date : 28/07/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimeČet Avg 21, 2008 12:40 am

[tassa] je napisal/a:
ja samo se mi jih ne da gor limat Very Happy

hahah Very Happy facaa Very Happy .. sao ti maš tak ono full pogrižene ne ? .. to ti umetni niti ono ful držijo nea će bi hotla met duge .. mam kolegico ko si to skos lima gor .. pa ji po 3 dneh otpade dol .. meni pa drži 2 tedna ( kr mam malo dalše ) & mama iste nohte Razz
Nazaj na vrh Go down
[tassa]
Dreamer
Dreamer
[tassa]


Število prispevkov : 643
Registration date : 31/07/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimeČet Avg 21, 2008 1:23 am

kajcii` je napisal/a:
[tassa] je napisal/a:
ja samo se mi jih ne da gor limat Very Happy

hahah Very Happy facaa Very Happy .. sao ti maš tak ono full pogrižene ne ? .. to ti umetni niti ono ful držijo nea će bi hotla met duge .. mam kolegico ko si to skos lima gor .. pa ji po 3 dneh otpade dol .. meni pa drži 2 tedna ( kr mam malo dalše ) & mama iste nohte Razz


ja pa tud držijo mi neja neke dugo Very Happy grrr Very Happy
Nazaj na vrh Go down
JesseMcLoveU
Najstnik/ica
Najstnik/ica
JesseMcLoveU


Število prispevkov : 132
Registration date : 20/08/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimeČet Avg 21, 2008 11:54 am

včasih si grizem nohte ko sem živčna vendar se bom zdaj probala odvaditi ker je zdaj že za mano začel ponavljati manjši brat, pa vem tudi da je to ful grda razvada ampak včasih se ne morem premagati .. Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
miia
Dreamer
Dreamer
miia


Število prispevkov : 606
Age : 30
Registration date : 28/07/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimePet Avg 22, 2008 1:34 am

Jas pa jih ne grizem.. ker me poL vsi prsti boLijo.. ni šans .. hehe
Nazaj na vrh Go down
*kitty*
Dreamer
Dreamer
*kitty*


Število prispevkov : 653
Age : 36
Registration date : 28/07/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimePon Nov 03, 2008 3:17 pm

jaz pa sem si jih včasih zelo grizla in potem se mi ke zgodilo to da se mi je vse vnelo zai pa že kr nekaj let jih ne grizem in opažam da imam zelo lepe nohte in si jih zato pustim rast da si lahko potem oblikujem in uredim po svoje
Nazaj na vrh Go down
sarchy
Najstnik/ica
Najstnik/ica
sarchy


Število prispevkov : 183
Registration date : 26/09/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimePon Nov 03, 2008 5:11 pm

jst sm si jih neki cajta sm je blu pol ful grdo pa sm sklenila de se bom zmeri ugrizlna u prst ka ga bom hotla dat u usta
pa je mi ratal de si jih ne grizem več
Nazaj na vrh Go down
sarchy
Najstnik/ica
Najstnik/ica
sarchy


Število prispevkov : 183
Registration date : 26/09/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimePon Nov 03, 2008 5:12 pm

sm zej si jih pa še moja (vedno pridna(haha)) sestrica
in ona si jih na rokah in na nogah
mislem lol!
Nazaj na vrh Go down
*GirL*
*Girls & Boys Fan Club*
*Girls & Boys Fan Club*
*GirL*


Število prispevkov : 1250
Registration date : 28/07/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimeSre Nov 05, 2008 9:09 pm

na nogah Very Happy .. doro no Very Happy .. jas si pa jih zdaj nea . Very Happy upam da si nadalje neom več Very Happy
Nazaj na vrh Go down
*.nenii.*
Začetnik/ca
Začetnik/ca
*.nenii.*


Število prispevkov : 24
Registration date : 06/11/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimeSob Nov 08, 2008 9:42 pm

jz sii jih nikoŁ ne griizm pa tuut nikoŁ si jih ne bom:Phaha
Nazaj na vrh Go down
*kitty*
Dreamer
Dreamer
*kitty*


Število prispevkov : 653
Age : 36
Registration date : 28/07/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimeČet Nov 27, 2008 10:46 am

jaz si jih že dolgo nena,bzv res so mi dolgi lepši si lahk kaj narediš..............manikura pa to
Nazaj na vrh Go down
TJAŠA13G
Dreamer
Dreamer
TJAŠA13G


Število prispevkov : 645
Age : 29
Location : kisovec
Registration date : 28/07/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimeTor Dec 23, 2008 12:45 pm

Onkofagija ali grizenje nohtov


Onkofagija ali grizenje nohtov je navada, ki jo hitro pridobimo in se je zelo težko znebimo. Pri številnih ljudeh se grizenje nohtov tako zelo zasidra, da se tega početja komaj zavedajo. V čem je težava? Pogrizeni nohti se drugim ljudem zdijo grdi. V svetu, ki mu vlada obsedenost s klicami in bakterijami, se nihče noče rokovati z nekom, ki je tik pred tem vtikal prste v usta. Si še vedno grizete nohte? Morda pa v tem članku najdete kako zamisel, ki vam bo pomagala opustiti to razvado.

Si želite nehati gristi nohte?
Precej vam bo pomagalo, če boste ugotovili vzrok, zakaj to počnete. Med najpogostejše razloge spadajo:


 Stara navada: veliko ljudi si je začelo grizljati nohte še v nežnih najstniških letih. Zdaj je navada postala železna srajca in to počnejo, ne da bi se sploh zavedali.
 Stres: napetost je eden od vodilnih razlogov, zakaj ljudje začnejo – in nato nadaljujejo z grizenjem nohtov. Grizenje in trganje postane samodejen odziv na stres na delovnem mestu ali celo zaskrbljujoč problem.
 Trema: ni nenavadno, da si ljudje začnejo gristi nohte, ko jih obvladuje napetost pred pomembnim sestankom, izpitom ali vročim zmenkom. Grizenje nohtov lahko psihološko pomirja, podobno kot kajenje ali prenajedanje.
 Navada bivših kadilcev: tisti, ki opustijo kajenje, pogosto zamenjajo to razvado z grizenjem nohtov, saj imajo tako nekaj opraviti z rokami, ki bi bile sicer zasedene s cigareto.
 Navada, ki jo sproži druga dejavnost: pogosto je grizenje nohtov povezano s kakšno drugo dejavnost, denimo s telefoniranjem ali gledanjem televizije. Nekateri ljudje si grizejo nohte, kadar se dolgočasijo, na primer med čakanjem na vlak ali v zdravniški ordinaciji.

Naslednji korak
Prvi korak ste torej naredili in prepoznali razlog, zaradi katerega si grizete nohte. Potem ko ste to ugotovili, se kratek čas opazujte in spremljajte svoje početje; to vam bo pozneje v podobnih okoliščinah pomagalo ustaviti roko, ki bi šla samodejno v usta.

Toda če volja ne bo dovolj, poskusite še naslednjimi ukrepi pri odvajanju:
- Na nohte nanesite poseben lak za nohte. Obstaja kar nekaj lakov z dolgotrajnim delovanjem, ki dajo vašim nohtom priskuten okus, dovolj, da vas ta odvrne od grizenja ali vas vsaj opozori takrat, ko to počnete nezavedno. Izdelek nanašajte redno, da okus ostane močan.
- Roke naj bodo nenehno polno zaposlene. Proste roke podžigajo navado, zato jih zaposlite. Če ste se zalotili, da si nohte grizete med telefoniranjem, poleg telefona postavite blok in pisalo. Namesto da grizete nohte, raje kracajte in čečkajte.
- Če si nohte grizete, kadar ste napeti, razmislite o protistresni krogli, ki jo hranite na delovni mizi in po potrebi stiskate. Ključno je torej, da imate roke zaposlene in dovolj daleč od ust.
- Žvečite žvečilni gumi − če žvečite, obstaja manjša verjetnost, da se boste lotili še grizenja nohtov. Žvečilne ali mentolove bombončke nosite ves čas s seboj. Kadar se zalotite, da se roka dviguje z ustom, raje vzemite žvečilko ali bombonček.
- Uporabljajte ščipalnik za nohte. Ljudje, ki grizejo nohte, se nagibajo k temu, da odgriznejo oster rob na nohtu ali noht, ki je malce daljši od drugih. Ščipalnik za nohte vedno nosite s seboj in ga uporabljajte namesto škarjic.
- Poskusite s posebnimi meditacijskimi kasetami, o katerih proizvajalci trdijo, da so zelo uspešne pri premagovanju grizenja nohtov.

Dihajte!
Ko se znebite navade, se redno opominjajte na svoje dobro delo, saj boste tako preprečili, da bi se težava znova pojavila. Ko enkrat prepoznate sprožilce za grizenje nohtov, usmerite vse svoje sile v boj proti temu vzroku. Če je krivec stres, se proti stresu borite s tehnikami sproščanja, telovadbo, več spanja, manj delovnih obremenitev … Če je razlog splošna napetost, si zadajte, da se boste naučili drugih načinov, kako obvladati živce. Veliko ljudi uporablja hitro in preprosto vajo dihanja, s katero se pomirijo in laže preživijo dan.

Oblikujte nove navade
Eden od dobrih nasvetov, kako preprečiti, da bi se slaba navada vrnila, je to, da jo zamenjate z dobro. Uporabite ščipalnik za nohte, še preden nohti zrastejo do dolžine, ki vas zamika. Navadite se držati roke s prekrižanimi prsti, saj jih tako med brezdeljem ne boste nesli v usta.
Naj skrb in nega za nohte postane prednostna naloga. Zdaj, ko ste prenehali gristi svoje nohte, se naučite, kako je treba zanje skrbeti. Ne nazadnje bo zaradi ponosa, ki vas bo navdajal, ko boste opazovali negovane nohte, zanesljivo manj verjetnosti, da se boste vrnili h grizenju.
Nazaj na vrh Go down
evelina
Začetnik/ca
Začetnik/ca
evelina


Število prispevkov : 61
Registration date : 22/07/2009

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimeČet Jul 23, 2009 11:02 pm

Ne jas si jih ne grizem in sem ponosna na to hahah.
Sploh neem kak si jihlahko ene grizete.. ne razumem ker sem že sprobala pa meni ne uspe..hahah
Nazaj na vrh Go down
miia
Dreamer
Dreamer
miia


Število prispevkov : 606
Age : 30
Registration date : 28/07/2008

Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitimeNed Jul 10, 2011 10:53 pm

Moderna rešitev:
Gel na nohtih.. Podaljšani ali pa naravni premazani.. ni šans da si zgrizete..
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Grizenje nohtov - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Grizenje nohtov   Grizenje nohtov - Page 2 I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Grizenje nohtov
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Lakiranje nohtov

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
*Girls & Boys Fun Club* :: Girls Fun Club :: Nohti-
Pojdi na: